A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mnt/data/accounts/l/leadmedia/data/www/detskekolo24.cz/system/core/Exceptions.php:185)

Filename: core/Security.php

Line Number: 189

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mnt/data/accounts/l/leadmedia/data/www/detskekolo24.cz/system/core/Exceptions.php:185)

Filename: libraries/Session.php

Line Number: 672

Dětská kola Condor 24 palců | Dětské kolo 24''

Dětské kolo 24''

Tipy na skvělá juniorská kola

Dětská kola Condor 24 palců

Hlavní stránka » Značky » Dětská kola Condor

Pokud Vaše dítko již vyrostlo z různých odstrkovadel, vozítek či tříkolek a přišel čas na pořízení prvního jízdního kola, je důležité se zaměřit na dva hlavní faktory, díky nimž můžete sehnat pro svou ratolest správné kolo.

Prvním z nich je výběr značky a následně správná volba velikosti

Rádi bychom Vám představili dětská jízdní kola od českého výrobce, velice spolehlivé a oblíbené bicykly značky Condor. Tato kola se vyrábí ve dvou variantách (dívčí a chlapecké s tzv. štanglí) a několika velikostech. Nejmenší kolečko, které firma nabízí, je 12" (palců), dále pak 14", 16", 18", 20", 24" a 25".

U každé velikosti je uvedeno, pro jaký věk dítěte je kolo vhodné. Nejmenší kola, o velikosti 12 palců jsou vhodná pro děti od dvou do tří let, naopak největší 25 palcová kola poslouží dětem starším devíti let (většinou až do dvanácti let). Tato informace je však pouze orientační.

Mnohem přesnější je volit velikost kola podle výšky dítěte, která je u výrobku samozřejmě také uvedena. Nejmenší kola jsou vhodná pro děti už od pouhých 85 cm výšky, ta největší až do 155 cm (tento typ je stavěn tak, aby unesl váhu až 60 kg).

Nejjistější způsob, jak ověřit správnou výšku kola, je posadit na ně dítě, které musí bezpečně dosáhnout nohama na zem. Možná se zdá, že výška kola pro vaši ratolest není až tak důležitá, ale věřte, že díky správné velikosti sedí dítě na bicyklu tak, že se mu nepoškozují rostoucí záda.

Jako u každého jízdního kola, je kladen důraz na správné fungování brzd. Kola značky Condor mají jak přední, tak zadní brzdu. Přední brzda, tzv. čelisťová, je umístěna na řídítkách a slouží především k přibrzďování. Zadní brzda, tzv. torpédo, funguje na principu sešlápnutí šlapaček v opačném směru.

Dětská kola Condor jsou vyráběna ve dvou druzích, z hlediska použitého materiálu.

  • První variantou jsou kola, jejichž rám je vyroben z oceli.
  • Druhým typem, označovaným zkratkou ALU, jsou kola s hliníkovým rámem - tyto zajišťují nižší hmotnost, přibližně o 1,5 kg méně než kola s ocelovým rámem.

Blatníky, které nejsou vždy samozřejmostí a u některých typů kol se musí přikoupit, jsou vyrobeny z plastu.

Pokud vaše dítě ještě neumí jezdit na kole samo, je samozřejmě možné přikoupit si balanční kolečka, která lze snadno přimontovat.

Vložit komentář

Jméno:
*
Uri:
E-mail:
Komentář: