A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mnt/data/accounts/l/leadmedia/data/www/detskekolo24.cz/system/core/Exceptions.php:185)

Filename: core/Security.php

Line Number: 189

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mnt/data/accounts/l/leadmedia/data/www/detskekolo24.cz/system/core/Exceptions.php:185)

Filename: libraries/Session.php

Line Number: 672

Doporučujeme rodinné cyklostezky v okolí Prahy | Dětské kolo 24''

Dětské kolo 24''

Tipy na skvělá juniorská kola

Doporučujeme rodinné cyklostezky v okolí Prahy

Hlavní stránka » Doporučujeme rodinné cyklostezky v okolí Prahy

K létu patří neodmyslitelně cyklistika, kterou si můžete dopřát nejen na horách, ale klidně i kousek za hlavním městem. Praha přitom nabízí možnosti jak pro zkušené cyklisty, tak i pro rodiny s dětmi. Stačí zvolit některou z vybraných méně náročných tras.

Cyklotrasa A263: Vinoř - přírodní rezervace Vinořský park - Satalice

Tato krátká trasa o délce pouhých 3,8 km vede přes převážně mírné kopce, které se táhnou po asfaltu, ale místy i po prašných cestách. Trasa začíná ve Vinoři, na křižovatce ulic Klenovská a Chvojenecká, následně se stáčí vlevo do ulic Moravanská, Rašovská a Ke Mlýnku. Přijedete do ulice V Obůrkách, minete rybník po levé straně a před druhým rybníkem se vydáte po mostku a přijedete do ulice V Podskalí, kterou projedete až na konec. Dále sjedete na hráz rybníka a vjedete přímo do přírodní rezervace Vinořský park. Nenechte se překvapit, trasa vede po blátivých cestách. Projedete lesem a na jeho konci se vydáte po polní cestě skrz alej. Celá trasa končí u brány do bažantnice v Satalicích.

Cyklotrasa A11 (Radotínský potok): Zbraslav, Peluněk - Radotín - Cikánka - Zadní Kopanina - Zmrzlík - Řeporyje

Druhá, o něco delší trasa, je dlouhá 11,1 km a je tažena přes větší asfaltované kopce. Tato trasa vede přes okrajové části Prahy na levém břehu Vltavy. Během jízdy můžete vidět krásy Zbraslavi, Zadní kopaniny a dovede vás až do Řeporyjí. Zde je možno navázat na další stezky vedoucí například k Bílé hoře, nebo zpět k Vltavě.

Cyklotrasa A2 (Vltava pravobřežní): Kralupy -Zámky - Troja - Libeňský ostrov - Těšnov - Palachovo náměstí - Karlín - Národní divadlo - Výtoň - Podolí - Braník - Modřany - Komořany - Zbraslav - Vrané nad Vltavou

Třetí vybraná trasa je sice značně delší, celkem ujedete 29,8 km, ale vede po rovině a asfaltových cestách, díky čemuž je vhodná i pro méně zdatné cyklisty. Tato stezka tvoří spojení mezi severní a jižní Prahou na pravém břehu. Trasa je bez problému sjízdná v celé délce, až na jednu výjimku v centru města, kterou lze objet náhradní trasou. Kromě průjezdu centrem vede stezka vesměs po vyhrazených cestách a nerušných ulicích, tudíž je vhodná i pro rodiny s dětmi.

Užijte si to s ratolestmi, a hlavně bezpečně!

Vložit komentář

Jméno:
*
Uri:
E-mail:
Komentář: